#WomenOfConcise – Wywiad z Joanną Hostyńską

W ramach cyklu #WomenOfConcise przedstawiamy Wam nasze koleżanki – dziewczyny z branży IT, które opowiedzą o swoich zainteresowaniach, o tym, dlaczego wybrały taką pracę i co je motywuje do działania. Zapraszamy do wywiadu z Joanną Hostyńską.


#1 Czy możesz opowiedzieć trochę o tym, czym się zajmujesz w Concise Software i jak wygląda Twój typowy dzień?

W Concise Software mam przyjemność pracy jako HR Manager, pracujemy w świetnym zespole, który na co dzień wspiera nasz team w kwestiach organizacyjnych. 

W ciągu dnia poświęcam czas na kontakt z zespołem, współpracę z zarządem, działania wspierające Employer Branding, kwestie formalne dotyczące zatrudniania nowych pracowników, działania mające na celu integrację naszego teamu i wiele innych. 

Na co dzień pracuję hybrydowo, ale staram się być często biurze – mam to szczęście pracować w cudownym teamie HR-marketingowo-administracyjnym. Nasz pokój tętni życiem i dobrą energią, a to super przestrzeń do obmyślania nowych pomysłów i projektów. 

#2 Co było Twoją wymarzoną pracą w dzieciństwie?

Chyba nie miałam jakiejś wymarzonej pracy, nie przypominam sobie. Już później, bo w podstawówce na pewno miałam cel, że chcę zdobyć dobre wykształcenie, a potem to już się jakoś samo potoczyło 🙂

#3 Czy zawsze wiedziałaś, że praca w branży technologicznej jest tym, co chcesz robić? Jak to się stało, że zdecydowałeś się pracę w IT?

Pracowałam w wielu branżach m. in handlowej, bankowej zawsze wspólnym mianownikiem była praca z ludźmi, nawiązywanie nowych relacji. Obowiązki, jakie niesie za sobą praca w HR są więc dla mnie najlepszym wyborem. Branża IT prężnie się rozwija można w niej liczyć na nowe wyzwania, a to ma dla mnie wartość motywującą — dlatego właśnie IT.

#4 Jaka umiejętność jest najważniejsza w Twojej codziennej pracy?

Otwartość to cecha, jaka na pewno pomaga w mojej pracy na co dzień. 

#5 Czy miałaś kiedykolwiek problemy z pewnością siebie? Jeśli tak, w jaki sposób sobie z nimi radzisz?

Nie miałam tego problemu :). Już od lat szkolnych miałam dość mocno rozwinięte cechy organizacyjne 🙂 byłam przewodniczącą klasy, potem roku na studiach, lubiłam się angażować w działania na rzecz innych. Chętnie podejmowałam inicjatywy społeczne.

#6 Co motywuje Cię do codziennej pracy?

Motywują mnie ciekawe projekty, które realizujemy na co dzień z naszym zespołem. Mamy to szczęście, że możemy kreatywnie podchodzić do stawianych nam zadań, nasz zespół sam tworzy rozwiązania, nikt nam ich nie narzuca, nie tworzy określonych ram. To nam daje duże pole do działania, a co za tym idzie satysfakcję z realizowanych zadań. 

#7 Jaka jest najlepsza rada zawodowa, jaką kiedykolwiek otrzymałaś? 

Kiedyś od swojego managera usłyszałam, żeby “nie palić za sobą mostów “ i myślę, że to nie tylko dobra zasada zawodowa, ale i życiowa 🙂 

#8 Czy zauważasz brak kobiet w branży technologicznej? Jeśli tak, to jak myślisz, dlaczego tak się dzieje?

Na przestrzeni prawie 10 lat, bo tyle już pracuje w branży IT, oceniam, że aktualnie kobiety coraz chętniej podejmują wyzwania na rynku nowych technologii i to jest super — trzymam kciuki za kolejne koleżanki w naszym zespole. 

#9 Jakiej rady udzieliłabyś kobietom, które rozważają karierę w branży IT? Jakie wskazówki mogłyby być dla nich pomocne w Twojej opinii?

Myślę, że ważna jest odwaga, pewność siebie i wiara w swoje możliwości a przede wszystkim w posiadaną wiedzę i umiejętności. Mocną stroną kobiet jest to, że działają bardzo skrupulatnie, z dużą dokładnością mają większe pokłady cierpliwości i powoli małymi krokami dążą do ich realizacji czego sobie i każdej kobiecie życzę.

Dołącz do grona wybitnych specjalistek i specjalistów w branży IT!
Sprawdź nasze otwarte rekrutacje!
Join Us Now!

 

Justyna Kot

Project Manager & Business Analyst at Concise Software
Geek girl & coffee lover, Google Developers Launchpad Mentor , passionate about growth hacking, community building and Star Wars. Also Lead Organizer at Women Techmakers and GDG Rzeszów

Contact Us